Formlabs Form 4 ve Form 4B 3B Yazıcılar Tanıtıldı

Formlabs daha önceki 3B yazıcılara göre önemli bir gelişme sunduğunu iddia ettiği Form 4 ve Form 4B modellerini duyurdu. Form 4 serisi baskıları önceki modellere göre 5 kata kadar daha hızlı gerçekleştirebiliyor. Şirket artık bir prototipin basılması için tam gün beklemek yerine, yalnızca 2 saat içinde kullanılabilir bir şeyin ortaya çıkabileceğini söylüyor.

B son eki “biyouyumlu” anlamına geliyor. Yani ünite tıbbi uygulamalar için 3B baskı malzemeleri üretebiliyor. Formlabs bu anlamda ucuz, özel tasarım protezlerin yanı sıra eğitim modelleri, protezler ve özel tıbbi ekipmanlar üreterek dişçilik ve tıp endüstrilerine giriş yapmış oldu.

Daha hızlı baskı süresi, yeni bir baskı motoru ve yeni bir ışık işleme ünitersi ile birlikte daha iyi reçineler de dahil olmak üzere daha iyi donanımlarla sağlanıyor. Formlabs hızlı ve kirli ilk prototipleri oluşturmanıza yardımcı olanların yanı sıra daha fazla sertlik ve renk tutma özelliğine sahip olanlar da dahil bir dizi yeni reçineyi duyurdu. Reçinelerin (ve yazıcıların) daha uzun süre dayanmasını sağlamak, baskıları daha ucuz ve daha verimli hale getirmek için de büyük çaba harcandığının altı çiziliyor. Şirket, başka yerlerde yapılan verimlilik tasarrufları sayesinde yeni donanımla yapılan baskıların yaklaşık yüzde 40 daha düşük olacağını öne sürüyor.

Formlabs Form 4 ve Form 4B 3B yazıcı modelleri 4.499 dolar ve 6.299 dolar fiyat etiketleri ile satışa sunulmuş durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x