Bayrampaşa’ya yeni kadın yaşam merkezi

Bayrampaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçedeki ikinci kadın yaşam merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Yaşam merkezinde spor ve konferans salonu, meslek edindirme ve sanat kursları ile çocuk oyun alanı ve kafeterya bulunuyor.

Bayrampaşa Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yeni bir kadın yaşam merkezi açarak kutladı. Terazidere Mahallesi’ndeki Kadın Yaşam ve Gençlik Spor Merkezi’nin açılışı törenine Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, Bayrampaşa Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Başkan Aydıner’in eşi Melahat Aydıner ve davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Yaşam merkezinde spor ve konferans salonu, meslek edindirme ve sanat kursları, çocuk oyun alanı ve kafeterya bulunuyor. Spor salonunda çocuk jimnastiği, pilates, fitness ve aerobik branşları yer alırken toplam 6 dersliğe sahip yaşam merkezinde BAYMEK ve TİSEM tarafından da sertifikalı meslek edindirme ve sanat kursları verilecek. Bir mutfağı da bünyesinde barındıran merkezde gelen taleplere göre açılacak kursların başında ise aşçılık kursu geliyor.

Açılış töreninde konuşan Başkan Aydıner, “Vaat ettiğimiz bir projemizi daha hayata geçirerek Terazidere Kadın Yaşam ve Gençlik Spor Merkezimizi değerli halkımızın hizmetine sunmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bayrampaşalı hanım kardeşlerimizi ve sevgili çocuklarımızı önceleyerek açtığımız merkezimiz ilçemiz ve halkımız için hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x